مشارکت ۱۰۰ هزار دانشجو در طرح عهد خدمت
معاونت عملیات جهادی بسیج دانشجویی مشارکت دانشجویان را در طرح عهد خدمت امسال را حدود ۱۰۰ هزار نفر پیش بینی کرد.
1

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی کشور؛ رضا غلامزاده معاونت عملیات جهادی بسیج دانشجویی کشور در خصوص اردوهای جهادی و عهد خدمت تابستان به خبرنگار ما گفت: .باتوجه به فرصتی که تابستان برای دانشجویان ایجاد میکند برایمان مهم است که بتوانیم با برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های جهادی، علمی و مهارتی بستر نقش آفرینی دانشجویان را از طریق حضور‌ در اردوهای جهادی، را در بستر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور فراهم کنیم البته از برنامه تا اجرا، طرح بر اساس ظرفیت و توانمندی برعهده گروه‌های جهادی دانشجویی دانشگاه‌ها است و نقش ما حمایت و همراهی و نظارت بر اجرای این طرح‌ها است.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال گذشته طرحی با نام عهد خدمت کلید خورد با محوریت افزایش حضور دانشجویان در این اردوهای جهادی است. امسال هم این طرح با هدف حضور ۱۰۰ هزار دانشجو اجرا خواهد شد  که بخش عمده آن در تابستان است.

غلامزاده در ادامه افزود: پیش بینی می‌شود سال جاری شاهد مشارکت حدود ۱۰۰ هزار نفری در طرح عهد خدمت باشیم. در محور ها و موضوعات مختلفی اردوهای جهادی انجام میشود از خدمات عمرانی، پزشکی، دامپزشکی، آموزشی و ... در این طرح امسال توجه ویژه ای به عشایر کشور داشته‌ایم تا بتوانیم باتوجه اثرگذاری این قشر در بحث اقتصاد کشور دارند خدمت‌رسانی به عشایر عزیزمان داشته باشیم.

معاونت عملیات جهادی بسیج دانشجویی

از انعقاد تفاهم نامه ای که با سازمان نوسازی مدارس کشور خبر داد و تشریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه تعدادی از مدارس کم برخوردار کشور به همت گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی در طرح نوسازی و شاداب سازی مشارکت داشته باشند.

وی در پایان ابراز داشت: امید است بتوانیم زمینه آشنایی، حضور و نقش آفرینی جوانان بیشتری را در اردوهای جهادی فراهم کنیم.